۱۳۹۳ آذر ۵, چهارشنبه

پیدا کنید وجه مشترک را!تاکیدها از این وبلاگ است.

داستان یکم :

اعدام های – قتل های – غیر قانونی!

هر سال پاییز  برای من یادآور قتل های زنجیره ای است که با تکه پاره کردن داریوش فروهر و همسرش درخانه شان شروع شد و به خفه کردن محمد مختاری و محمد جعفر پوینده انجامید.

در سال 1367 هم دکتر سامی – رهبر جنبش انقلابی مردم ایران – جاما -  در مطبش با ضربات چاقو  کشته شد.
در همه ی این موار گفته شد عوامل خودسر دست به این کار زده اند.

مشخصات این نوع  کشتار ها:

-          مقتولین  به هیچ دادگاهی فراخونده نشده بودند.
-          در هیچ دادگاهی هم محاکمه نشده بودند.
-          فراری هم نبودند و
-          زندگی مخفی هم نداشتند.
بعضی از این عوامل خودسر که دست به این کار زده بودند دستگیر شدند اما با خودکشی  سعید امامی با واجبی  - مجری اصلی این قتل ها  -  پرونده ی قتل های زنجیره ای به رازی سر بمهر تبدیل شد.

با این وجود:

هر ساله از مراسم سالگرد این جان باختگان  توسط نیروهای رسمی امنیتی رسمن جلوگیری می شود.

چه رابطه ای بین نیروهای خودسر مجری این قتل ها و نیزوهای رسمی امنیتی جلوگیر مراسم سالگرد این جان باختگان وجود دارد؟

 داستان دوم :

محکومیت قانونی به اعدام  - اجرای مخفی اعدام!

هاشم شعبانی و هادی راشدی دو فعال فرهنگی عرب اهوازی عضو موسسه فرهنگی الحوار(گفتگو) و دو معلم مدارس شهر معشور بودند که به اعدام محکوم شده و در اواخر نوامبر ۲۰۱۳- آذرماه 1392-  از زندان کارون به مکانی نامعلوم انتقال داده شدند؛ مدتی پس از آن در ژانویه ۲۰۱۴ – دیماه  1392 -  خبر اعدامشان به خانواده هایشان اعلام شد.
شاهدان محلی از روستای “جوبجی ” واقع در ۷ کیلومتری جنوب شرقی شهر رامهرمز شهادت داده اند که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در زمستان گذشته پیکر هاشم شعبانی و هادی راشدی را در نزدیکی این روستا دفن کرده اند.


دفن پیکر فعالان اعدام شده عرب در شهرهای دیگر بارها صورت گرفته است، در همین زمینه پیکر سه برادر حیدری و علی شریفی(نعامی ) اهل ملاشیه شهر اهواز، که در ژوئن ۲۰۱۲ بشکل مخفیانه اعدام شده بودند در اطراف شهر باغملک در چاله ای زیر خرواری از بتن دفن شد. محل دفن این جوانان عرب پس از بیش از یکسال ونیم توسط شاهدان محلی فاش شده و خانواده آنها از محل دفن فرزندانشان مطلع شدند.

همچنین در ماه ژوئن ۲۰۱۴ علی چبیشاط و سید خالد موسوی دو زندانی سیاسی عرب اهوازی پس از اعدام مخفیانه، توسط نیروهای امنیتی در اطراف شهر رامز (رامهرمز) دفن شدند. پس از اعلام خبر اعدام این دو زندانی عرب به خانواده هایشان، نیروهای امنیتی خانواده ها را به شهر رامز برده و محل دفن فرزندانشان را به آنها نشان داده است.

غازی عباسی، جاسم مقدم پناه، عبدالامیر مجدمی و عبدالرضا امیر خنافره چهار زندانی امنیتی عرب اهل فلاحیه بودند که در نوامبر سال ۲۰۱۳ بشکل مخفیانه اعدام شدند و تاکنون محل دفن آنها به خانواده هایشان اعلام نشده و خانواده ها از محل دفن فرزندان خود بی اطلاع هستند.


مشخصات این اعدام ها:

1         - محکومبت دادگاهی به اعدام
2         -اجرای مخفی  اعدام
3         - دفن مخفی  اعدامی

 چه رابطه ای است بین محکومت رسمی به اعدام  در دادگاه رسمی کشور و اجرای مخفی و نیز دفن مخفی ؟
وجه مشترک داستان اول و دوم کجاست ؟  

چه چیزی این نظام  را تشویق می کند که کار غیر قانونی اش  را به گردن دیگران بیاندازد و نیز

کار قانونی خودش را - به درستی یا غلط بودن قانونش کار نداریم  - هم به شکل غیز قانونی انجام دهد؟هیچ نظری موجود نیست:

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-20716781-5']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();