۱۳۸۹ اردیبهشت ۲۱, سه‌شنبه

هدایای حاکمیت ولایت فقیه (2 )


 

سربداران

هنوز چند روز از اولین هدایای حاکمیت ولایت فقیه در سال 1389 نگذشته است، که دومی هدیه ایشان به ملت ایران تقدیم شد؛ اعدام پنج جوان معترض به حاکمیت: فرزدا کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی ، شیرین علم هولی، و مهدی اسلامیان . این هم اطلاعیه دادستانی انقلاب اسلامی :

پنج تن از عوامل گروهك‌هاي ضد انقلاب سحرگاه يكشنبه 19 ارديبهشت در زندان اوين به دار مجازات آويخته شدند.

به گزارش ايسنا، روابط عمومي دادسراي عمومي و انقلاب تهران اعلام كرد: محكومان: " فرزاد كمانگر" فرزند باقي ، "علي حيدريان" فرزند احد، "فرهاد وكيلي" فرزند محمدسعيد، "شيرين علم هولي" فرزند خدر و "مهدي اسلاميان" فرزند محمد نام داشتند.

محكومين در عمليات تروريستي از جمله بمب‌گذاري در مراكز دولتي و مردمي شهرهاي مختلف ايران دست داشتند.

روابط عمومي دادسراي تهران همچنين اعلام كرد: در مراحل دادرسي محكومان نماينده دادستان تهران و وكلاي آنان حضور داشته‌اند و احكام صادره از سوي دادگاه‌هاي بدوي،‌حسب مورد در دادگاه‌هاي تجديدنظر يا ديوان عالي كشور ابرام شده است.

http://hamshahrionline.ir/News/?id=114114

فرض را بر این می گذارم – فرض محال - که این ها مستحق اعدام بوده اند. اطلاعیه عمومی دادسرای ولایت فقیه می گوید " در مراحل ... و کلای آنان حضور داشته اند.

اما چگونه حضوری ؟" خلیل بهرامیان وکیل مهدی اسلامیان و فرزاد کمانگر به بی بی سی فارسی گفت که از موکل وی "حداکثر 10 دقیقه سوال و جواب شد (مانند) اسمش و غیره و بعد از آن هم وقتی که من (به قاضی) گفتم (به عنوان وکیل) حرف برای گفتن دارم به من جواب داد که مطالب خود را بنویسید؛ من دارم می روم برای نماز. (بنابر این) حتی در نهایت قاضی حرف مرا نشنید."

http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2010/05/100509_l01_execution_kamangir.shtml

و چگونه اعدامی ؟ بی هیچ خبر قبلی و بدون آگاهی خانواده ها حتی برای یک خداحافظی در لحظه های آخر. این دزدانه اعدام کردن است. اگر اعدام بر اساس مدارک درست و مطابق حتی با قانون جمهوری ولایت فقیه بود، چرا پنهان اعدامشان کردند؟ چرا اجازه خداحافظی به خانوادهاشان ندادند؟ از شلوغی می ترسیدند؟ به هیچوجه. همانطور که نگذاشتند خانواده های اینان در برابر دانشگاه تهران تجمع کنند، می توانستند شرایط را گونه ای فراهم کنند که آب از آب تکان نخورد.

این هم مصاحبه خانواده فرزاد کمانگر :

مهرداد کمانگر- من در کمال خونسردی به شما اعلام می‌کنم. نمی‌دانم شما برنامه زنده دارید. اخبار به گوش من رسیده به گوش همه خانواده رسیده. این آتشی است که خودشان روشن کرده‌اند. باید خودشان هم پایش بایستند. تمام سیستم اطلاعات، سیستم قضایی همه باید جوابگو باشند. این لحظه به بعد همه باید جوابگو باشند. اگر خبر موثق باشد. از چند سایت خبری مطلع شدیم. چند نفر دوستان تهران و خارج از کشور با ما تماس گرفتند. خبر سایت‌ها را به ما دادند.

آخرین خبری که از برادرتان داشتید، چه بود؟

دیروز ساعت چهار با ما تماس گرفت.

چه گفتند؟

هیچ، عادی، جز تلفنی که با مادر حرف زد، دیگر ارتباطی بعد از ساعت چهار نبود.

هیچ مسئله خاصی در مورد احتمال اجرای حکم...

نه اصلاً به هیچ عنوان. عادی عادی تلفنی با مادر تماس گرفت.

از طرف مقام‌های قضایی چه؟ با شما قبلاً تماس گرفته بودند؟

اصلاً کسی جوابگوی ما نیست. من با مسئول پرونده ایشان در تهران در تماس بودم. مکرراً ارتباط داشتم. از امروز به بعد ایشان به تلفن‌های من جواب نمی‌دهد. دفتر پیگیری اطلاعات به تلفن‌های من جواب نمی‌دهد. کسی به من جواب نمی‌دهد. آقای بهرامیان هم دادستانی رفته ولی تلفن ایشان هم قطع شده. ما از ایشان خبری نتوانستیم کسب کنیم که دادستانی چه خبری ممکن است به او داده باشد.

خود آقای فرزاد کمانگر در مورد حکمشان چه می‌گفتند؟ در آخرین مکالماتی که داشتید. یعنی احتمال می‌دادند که ممکن است این حکم عوض شود یا امیدی نداشتند؟


اینها به خودشان قول دادند. من حضوراً نشسته بودم. این مسئول پرونده گفت فرزاد هیچ گناهی نداشته و فرزاد باید آزاد شود. اگر هم قرار است مشکلی برای فرزاد ایجاد کرده باشند یا بکنند، خودشان مسئول‌اند. حتی رهبری مسئول است. کسی که به عنوان رهبری مملکت آن بالا نشسته، باید جوابگو باشد.

آخرین حرف مقامات قضائی به شما چه بود؟

که فرزاد هیچ گناهی نداشته و باید آزاد شود. تمام اینها را باید جوابگو باشند.

مقامات قضایی به شما گفتند که آقای کمانگر گناهی ندارد و باید آزاد شود؟

بله خود دادستانی تهران گفته و حتی مرتضوی که ۱۸ ماه تمام پرونده را گم کرد، دادستان تهران همین جعفری دولت آبادی به آقای بهرامیان گفت. به خود فرزاد گفته بود، به من گفته بود.

مستقیماً به خود شما گفته بودند که فرزاد آزاد می شود؟

بله. بله.

شما چه اقداماتی کردید تا این اواخر در مورد پرونده برادرتان؟

ما بارها به دادستانی رفتیم. بارها با خود دادستان حرف زدیم. آقای بهرامیان هر روز به دادستانی رفت. با نمایندگان مجلس حرف زدیم. نمایندگان مجلس هم قرار ملاقات گذاشته بودند با رئیس قوه قضاییه در خصوص حل مشکل فرزاد.

سئوال آخر را می‌خواستم درمورد پرونده ایشان بپرسم. آیا آقای فرزاد کمانگر فعالیت سیاسی مستمر یا مشخصی داشتند؟ ایشان متهم به ارتباط با گروه پ کا کا شده بودند.

به هیچ عنوان. من به عنوان نزدیکترین فرد به فرزاد، خودش هم که بارها اعلام کرد، اعلام می کنم که هیچ ارتباطی با هیچ جریان سیاسی نداشت و همه اینها پرونده بود. فقط قصد و نیت شان این بود که فعالان مدنی کرد را قربانی کنند.

فعالیت مدنی آقای فرزاد کمانگر چه بود؟

معلم، یک معلم دلسوز. در چارچوب قانون.

پس شما تکذیب می کنید هرگونه همکاری ایشان را با پ کا کا و گروه‌های دیگر؟

به هیچ عنوان... جالب است به شما بگویم هفته معلم دیروز بود.

الان آنجا چطور است؟ فضای خانه و خانواده و مادرتان در چه وضعیتی است؟

ما خبری را اعلام نکرده‌ایم چیزی را مطرح نکرده‌ایم. ولی همه جمع شده‌اند و همه به هر نحوی است هر کسی، هر کاری که از دستش بر می‌آید می‌خواهد برای فرزاد انجام بدهد. ولی احتمالاً باید خودمان هم راهی تهران باشیم. به عنوان خانواده فرزاد اعلام می‌کنم مستقیماً خود رهبری کشور باید جوابگو باشد. هر مشکلی که برای هر کدام از جوانان این سرزمین درست شده، شخص ایشان مسئول‌اند. شخص ایشان مسئول‌اند، باید جوابگو باشند.

http://hra-news.org/2/1389-01-27-05-27-21/1226-1.html

خبرگزاری مجموعه ی فعالان حقوق بشر در ایران


 

آقایان خاتمی کجایید؟ شما که به دیدار دوستان دربند می روید و بحق هم هست، کجایید؟ هنوز هم خود را در برابر این کشتارهای حاکمیت ولابت فقیه بخواب می زنید؟

آقای موسوی سلام بر تو که این اعدام ها را محکوم کردی. بلاخره بعد از سی سال، از سال گذشته ، دانستی که چه بر این ملت در حاکمیت ولایت فقیه آمده و می آید.

آقای کروبی هیچ کس منتظر سکوت شما در برابر کشتارهای حاکمیت ولایت فقیه نیست؛ شمایی که اخبار مربوط به این اعدام ها در سایت سهام نیوز منتشر شده است.


 

هدایای ولایت (1 )

http://hafezehtarikhi.blogspot.com/2010/05/blog-post.html


 

۱ نظر:

فرزانه گفت...

سلام آقای خلیل
همیشه وقتی از دیگران درباره اعدام های 67 می شنیدم یا اعدام های دیگری که در این دیار نفرین شده به کرار صورت می گرفته ناراحت می شدم ولی هرگز درد آن را این قدر نزدیک حس نکرده بودم تصویر فرزاد کمانگر و شیرین علم هولی از مقابل چشمانم کنار نمی رود
بیانیه موسوی کمی تسکین دهنده بود ولی وای به حال ارزش ناچیز جان انسانها در این سرزمین

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-20716781-5']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();