۱۳۹۳ اسفند ۱۵, جمعه

خشت اول ( 1 )


خشتت اول چون نهد معمار کج

تا ثریا می رود دیوار کج

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی:

د (۱۳۹۳/۱۱/۲۹ – ۱۳:۵۱)

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه یکی از راههای قطع وابستگی بودجه به درآمد نفت، تکیه بر درآمد حاصل از مالیاتِ تولید و تجارت است، گفتند: برخی سرمایه داران کلانی که از دادن مالیات خودداری و فرار می کنند مرتکب جرم می شوند زیرا کشور را به پول نفت بیش از پیش وابسته می کنند و زمینه ساز بروز مشکلات بیشتر می شوند


در مورد  تنگناهای مالیات در حاکمیت ولایت فقیه یک متن نظری و نتایج آن آماده شده  اما به علت طولانی بودن متن، انتشار بخش نظری آن به زمانی دیگر موکول می شود و اینک نتایج و در واقع بخش عملی این تنگناها یادآوری می شوند.

نخست آگاهی انتشار یافته دست اندر کاران رسمی کشور را بخوانید:
                            
1 - فرزين: اطلاعات اقتصادي حتي در بدنه دولت نيز براي ماليات محرمانه است

معاون وزير امور اقتصادي و دارايي نيز در اين همايش با تاکيد بر اين که هيچ گونه اطلاعات اقتصادي نبايد براي ماليات محرمانه باشد، گفت: تمکين نکردن از پرداخت ماليات بين مردم عادي شده است که بايد تغيير کند. اطلاعات اقتصادي حتي در بدنه دولت نيز محرمانه است و سازمان مالياتي هم از دسترسي به آن ها محروم است.فرزين با اشاره به اين که معافيت هاي مالياتي بايد هدفمند و ساختارها و بسترهاي مالياتي کشور نيز بازمهندسي شود، افزود: در ساختار امور مالياتي بايد از حوزه محور به سمت وظيفه محورگام برداريم و ارتباطات با موديان مالياتي به شکل غيرحضوري باشد.

2 - اطلاعات ۴۱ درصد اقتصاد در دسترس نظام مالياتي نيست

وي با ذکر اين مطلب که متاسفانه نه تنها 41 درصد اقتصاد کشور از ماليات معاف هستند، بلکه اطلاعات آن ها نيز در دسترس نيست.

3 - رئيس سازمان امور مالياتي: ۶۰ درصد اقتصاد کشور خاکستري و سياه است و ماليات نمي پردازند

رئيس سازمان امور مالياتي کشورنيز در اين همايش با بيان اين که اقتصاد کشور داراي لايه هاي خاکستري و سياه است، مانند قاچاق و خاکستري (غير رسمي) که ماليات نمي پردازند گفت: اقتصاد کشور داراي لايه هاي خاکستري و سياه است به نحوي که حدود 60 درصد از اقتصاد کشور زير چتر ماليات نيست ، بخش هاي سياه يعني قاچاق و خاکستري ( غير رسمي) ماليات پرداخت نمي پردازند

.معاون وزير اقتصاد افزود: اين رقم در کشورهاي توسعه يافته براي بخش هاي خاکستري و سياه 14 درصد ،

براي کشورهاي در حال توسعه 20 تا 30 درصد و براي توسعه نيافته 35 تا 40 درصد است. به گفته وي بر اساس آسيب شناسي ها در اقتصاد کشور به دليل ترکيب نامناسب توليد ملي بايد شکل ماليات استاني تغيير کند.


می بینید که  سیستم اقتصادی ما ( سیستم اقتصادی ولایت فقیه )  در ندادن مالیات بالا دست همه زده.

چرا چنین شده است؟

ببینیم مجرمان مالباتی چه کاره اند:

1 – رهبری

در طول 36 سالی که از حاکمیت ولایت فقیه می گذرد هرگز شنیده اید که رهبری مفاصا حساب مالیاتی داشته باشد؟
غیر از حقوق شخصی ایشان، بیت ایشان میلیاردها  تومان و دلار بابت زکات و سهم امام از طرف سرمایه داران کلان دریافت می کند. البته دفتر عریض و طویل ایشان هزینه هم دارد. اما تا بحال یکبار هم نشده که آقایان خمینی یا خامنه ای از وزارت دارایی بخواهند که دریافت و پرداخت های دفتر ایشان را حساب کند و اگر مازاد دارند، مالیاتش را وزارت دارایی به نفع دولت جمهوری ولایت فقیه بردارد تا دولتش گرفتار کمی بودجه نشود.

2 -  افراد دفتر ولایت

اعضای دفتر ولایت هم به پیروی بی  چون و چرا از ولایت- سینه چاکانه - ، از ایشان پیروی کرده و درآمدهای رسمی ( حقوقی ) و غیر رسمی ( ارتباطات ) خود را مصون از مالیات می دانند. تجسم کنید کسانی که در مهم ترین مرکز کشور  کار می کنند می توانند چه  درآمدهای افسانه ای داشته باشند. به گفته ی همسا یمان موقع خواستگاری برای پسرش  - که در شهرداری کار می کرد - حقوقشان کم است اما الحمدلله درآمدشان خوب است!!

3 – مجموعه های اقتصادی زیر نظر دفتر ولایت فقیه

این سازمان ها بعد از شرکت نفت بزرگترین موسسات اقتصادی کشورند که زیر نظر مستقیم ولایت فقیه کار می کنند که تا بحال مالیات نپرداخته اند :

الف – آستان قدس رضوی

در طول تاریخ این موسسه، برای اولین بار - به پیشنهاد یک سازمان مردم نهاد ( سمن ) متشکل از استادان دانشگاه – مجلس یک تبصره به بودجه سال 94 افزود که این موسسه و نیز قرارگاه خاتم الانبیاء مالیات بپردازند:

نمايندگان مجلس ديروز در جریان بررسی لايحه بودجه سال 94 کشور، چند تبصره را به تصويب رساندند. براساس يکي از بندهايي که به تصويب نمايندگان رسيد، آستان‌های مقدس و قرارگاه سازندگی مکلف شدند اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم ادارات مالیات کرده و مالیات آن را براساس قانون مالیات‌های مستقیم پرداخت کنند. بر این اساس آستان‌های مقدس و قرارگاه‌های سازندگی مکلفند در سال 1394 اظهارنامه مالیاتی و حساب سود و زیان درآمدهای سال 1393 مرتبط با سهام خود در شرکت‌ها و موسسات با فعالیت‌های اقتصادی نظیر صنعتی، معدنی، تجاری و خدماتی را تسلیم ادارات مالیات کرده و مالیات آن را براساس قانون مالیات‌های مستقیم پرداخت کنند."


اما سیستم ولایت فقیه بی درنگ  این مصوبه را نقض کرد:

" حضرت امام رضوان الله تعالی علیه ضمن نظریه مورخ 1368.1.2 خودشان صریحاً آستان قدس رضوی‌و شرکتهاو مؤسسات وابسته را از پرداخت هرگونه مالیات معاف اعلام فرموده‌اند، که فرمان فوق الذکر لازم الاتباع و واجب الاطاعه مافوق برقانون بود.."


و تا کنون میزان درآمد این موسسه بزرگ هرگز منتشر نشده است.

ب -  قرارگاه خاتم الانبیاء  سپاه پاسداران :

برآوردهای اولیه نشان می دهد، حداقل طی هفت سال گذشته یازده هزار پروژه عمرانی از سوی دولت در اختیار سپاه قرار گرفته است.
برای اطلاعات بیشتر در مورد شرکت ها و موسسات اقتصادی  زیر نظر سپاه اینجا را بخوانید:


پ - شرکت های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان

64 شرکت + 11 هتل و 5 موسسه بزرگ دیگر


و این هم نظر سایت الف در مورد این مجموعه ی بسیار بزرگ :

انتخاب رئیس بنیاد مستضعفان و یک نکته

طی ده سال گذشته ریاست این بنگاه بزرگ اقتصادی که زمانی بعنوان بزرگترین ملاک کشور مطرح بود، در اختیار آقای مهندس فروزنده قرار داشت. نکته ای که در این خصوص قابل ذکر و نقد است اینکه طی ده سال گذشته، هیچ گزارشی از فعالیت های این بنگاه به افکار عمومی ارائه نگردید.


ت – ستاد اجرایی امام :

مطهری : ستاد اجرایی امام" به یک "کارتل اقتصادی" تبدیل شده است و "برج‌سازی" می‌کند.


و موسسات احتمالی دیگر که نگارنده از آن بی خبر است.

حالا رهبر جمهوری  ولایی بگویند چه کسانی سرمایه دارتر از موسسات زیر نظر دفتر ایشان است که تا کنون یک ریال به دولت جمهوری اسلامی مالیات پرداخت نکرده است؟

کدام موسسه مالی بزرگتر از موسسات بالایند که به دولت جمهوری اسلامی مالیات نپرداخته است؟

و کدام سرمایه داران  در پرداخت  مالیات به دولت جمهوری اسلامی مجرم تر از سازمان های اقتصادی و ابوابجمعی  زیر نظر ایشان است ؟

و البته این چند قلم  بخشی از 61% هستند  که رسمن از مالیات معافند.  این سر  بسیار بزرگ ،  بدنه ای بزرگ نیز  دارد که  در ادامه خواهد آمد.


هیچ نظری موجود نیست:

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-20716781-5']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();