۱۳۹۳ آبان ۴, یکشنبه

آب رفته به جوی ...امام جمعه اصفهان: 

امام جمعه اصفهان گفت: مساله حجاب دیگر از حد تذکر گذشته است و برای مقابله با بدحجابی باید چوب‌ تر را بالا برد و از نیروی قهریه استفاده کرد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/news/428232/


1 - معاون رئیس جمهور در امور زنان همچنین در مطلبی در صفحه فیس‌بوکش نوشت:

" هنوز صدای سهیلا در گوشم طنین‌انداز است:

«جوانی، زیبایی و بینایی‌ام را به من برگردانید.»

2 -  گفتگوی تلفنی با امام جمعه اصفهان .

در این گفتگو مدارکی  مربوط به ضرب و جرح زنان بی حجاب نشان داده می شود


3 -  محسنی اژه ای مامور بررسی اسید پاشی شد:


و این هم سوابق کاری ایشان :

1 - قضاوت در دادگاه غلامحسین کرباسچی[ویرایش]

او در سال ۱۳۷۷ قاضی دادگاه محاکمه غلامحسین کرباسچی بود. مباحثات میان او و کرباسچی در جلسات علنی دادگاه که از صداوسیما پخش می‌گردید، بازخورد زیادی داشت.

2 - درگیری با عیسی سحرخیز[ویرایش]

وی در کسوت رییس دادگاه ویژه روحانیت، در جلسه هفتگی هیات نظارت بر مطبوعات با عیسی سحرخیز نماینده مدیران مطبوعات در این هیات گلاویز شده، اقدام به پرتاب قندان به سوی او و سپس گاز گرفتن شانهٔ چپ او نمود. تاکنون به شکایت سحرخیز از او رسیدگی نشده است.[۱][۲]

3 - قتل‌های زنجیره‌ای[ویرایش]

اکبر گنجی پس از نوشتن کتاب‌های «تاریک‌خانه اشباح» و «عالی‌جناب سرخ‌پوش و عالی‌جنابان خاکستری» از وی به عنوان یکی از افراد دخیل در قتل پیروز دوانی و قتل‌های زنجیره‌ای یاد کرد.[۳]

4 - وزارت اطلاعات و برکناری[ویرایش]

غلامحسین محسنی اژه‌ای در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۸۴ با رئیس جمهور وقت ایران، محمود احمدی نژاد، برای تصدی وزارت اطلاعات از مجلس رأی اعتماد گرفت و در روز ۳ مرداد ۱۳۸۸ از سمت خود برکنار شد.[۴]

5 - اقدام به محدودیت استفاده از اینترنت[ویرایش]

اژه ای در شهریورماه سال 1393 در نامه ای به دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار اعمال محدودیتهای بیشتر روی اینترنت نظیر فیلترینگ وایبر، واتس آپ، تانگو و سایر شبکه های اجتماعی شد. این اقدام وی واکنشهای بسیاری در آحاد جامعه ایران داشت.


*****

  جای نهادهای مردمی مستقل از نهادهای  قدرت برای بررسی این موارد خالی. به امید چنین روزی

۱۳۹۳ آبان ۱, پنجشنبه

پشتوانه های اسید پاشی !


خبر اسید پاشی بصورت دختران و زنان اصفهانی را شنیده اید و چیزی نیست که کسی به ظاهر هم که شده موافق آن باشد. 

اما:

1 -  در مورد بدحجابی یا بی حجابی هیچ کیفری در قرآن وجود ندارد. فقط در روایات است که انواع عجیب و غریب کیفرها برایش نوشته اند و جالب این که همه ی این کیفرها در آخرت است نه در زندگی. تمام آیه های مربوط به کیفر گناهان را در اینجا می توانید بخوانید. اگر هم کمی دقت بیشتری دارید همین متن را به آیت عظام نشان دهید تا بخوانند. ببینید چه می گویند.


ص 48 - 54
ص 79-85

2 – پیشتر نیز کارهایی فاجعه بار تر از این انجام شده است اما هیچ کدام از عوامل به مردم معرفی نشدند. برای کمی آگاهی : " می گویم: رگِ هیبتِ این اسید پاشی ها و به خیابان ریختن های وحشیانه و از دیوار سفارتخانه ها بالا رفتن، مستقیماً از بیت رهبری خون می گیرد. چرا که اگر بیت رهبری را با این وحشی گری ها نسبتی و الفتی نبود و نیز احتمالاً مخالفتی، به یک تشرِ جناب رهبر و به یک خیزِ برادران، طومارش برچیده می شد چه جور! مثل طومار آزادی و حق مردم که توسط رهبر و خیز سه گامِ برادران برچیده شده است چه جور! می گویم: کارهایی شبیه اسید پاشی و تجاوز گروهیِ بسیجیان به بانوان یک مجلس عروسی در خمینی شهر، هرگز به سرانجام حقوقی نرسیده اند و نخواهند رسید. "


3 – در واقع پشتیبانان اسید پاشی، کتک زدن خانم ها، به زندان کشاندن آنان برای حجاب، و کارهایی از این دست عبارتند از:

الف – مراجع تقلید که در برابر این کارها سکوت می کنند، و با سکوتشان این کارها را تایید می کنند.

ب – امامان جمعه و جماعات که به پیروی از مراجع تقلید نه تنها ساکتند بلکه شاید دستی هم در کار دارند.

پ – مسئولان حکومتی که از رهبر یاد گرفته اند که هرچه مخالف رای مردم باشد آن را به عوامل بیگانه نسبت می دهند.

ت – دفتر رهبر و شخص رهبر که سکوتشان علامت رضا است.

ث – در اعتراض به این اعمال دو تجمع اعتراضی در تهران و اصفهان برگزار شده است، اما هیچ روزنامه ای خبر این اعتراضات  را ننوشته است. چه قدرتی باعث شده که اعتراضات مردم به اسید پاسی با سکوت رسانه های رسمی کشور سرکوب شود؟ جز  رهبری و دولت تدبیر و امید؟

این فیلم مربوط به اصفهان است:این هم مربوط به تهران :


این هم یک گزارش کامل تر از اعتراضات مردم در اصفهان و تهران


یک گزارش دیگر:
  سکوت در برابر این تبه کاری ها  توسط هر شخص و دستگاهی ، تایید این کارهای ضد انسانی است

******************************

آریا جعفری عکاس این عکس هم بازداشت شد: د

۱۳۹۳ مهر ۲۶, شنبه

ایده ئولژی و نظامی گری ( 2 – گشتاسب + زرتشت )اولین پیوند ایده ئولژی و نظامی گری در تاریخ اسطوره ای ایران به زمان کیانیان و زرتشت می رسد.

قهرمانان این پیوند گشتاسب پادشاه کیانی و زرتشت اولین پیامبرجهان است. گویا این دو در حدود 3500 سال پیش زندگی می کردند.

برای این که دلایل این همبستگی را دریابیم، به ویژگی های این دو توجه کنیم:

الف – گشتاسب.

به گفته ی شاهنامه  - مهمترین مرجع تاریخ اسطوره ای ایران – لهراسب پادشاه انسان دوست، دو پسر داشت؛ " گشتاسب " و  "زریر " . گشتاسب فردی جاه طلب و قدرت طلب است.

که گشتاسپ را سر پر از باد بود
 و زان کار لهراسپ ناشاد بود

او از پدرش- لهراسب – می خواهد که سلطنت را به وی واگذار کند. 

چو گشتاسپ  می‌ خورد برپای خاست
چنین گفت کای شاه با داد و راست
....
گر ایدونک هستم ز ارزانیان
مرا نام بر تاج و تخت و کیان
چنین هم که‌ام پیش تو بنده‌وار
همی باشم و خوانمت شهریار

اما لهراسب به وی یادآور می شود که :

جوانی هنوز، این بلندی مجوی
سخن را بسنج و به اندازه گوی


گشتاسب  با دلخوری دربار لهراسب را ترک و ناشناس به سوی کشور رم  می رود.


آن جا به علت توانایی های فردی، مورد توجه دخترقیصر روم قرار گرفته و  ازدواج می کنند.


سپس به فرماندهی لشگر روم می رسد. در تمام این مدت، تبار خانوادگی خود را پنهان نگه می دارد. قیصر روم وی را با سپاهی به سوی ایران می فرستد.


لهراسب آگاه می شود و افرادی را برای گفتگو با فرمانده سپاه قیصر می فرستد. پس از بازگشت اینان، با شنیدن نشانی های فرمانده ی مزبور، مطمئن می شود که وی گشتاسب است که به جنگ او می آید.

لهراسب – بر خلاف گشتاسب  - نمی خواهد برای پادشاهی، کشور را به خاک و خون بکشد. او که از سر پر باد  گشتاسب با خبر است،  " زریر " را با هدایایی به پیشواز می فرستد، پادشاهی را به گشتاسب واگذاشته و خود به عبادت می پردازد.


ویژگی های جناب گشتاسب و داستان پادشاه شدنش  به همین جا پایان نمی گیرد. خواهیم دید که وی پسرش – اسفندیار – را هم تحت عنوان گسترش دین بهی ( دین زرتشت )، فدای جاه طلبی های خودش می کند.
.........................................................................
نوشته ی مرتبط :

http://hafezehtarikhi.blogspot.ca/2014/09/1.html
۱۳۹۳ مهر ۱۵, سه‌شنبه

داستان فاطمه شهرخوار!فاطمه ی شهرخوارداستانی بود که گرامی یاد مادر بزرگم برایم می گفت. خلاصه اش این بود که این فاطمه خانم جادوگر بود و شهری را تصرف کرده بود با همه ی مردمانش. هیچ کس هم نمی توانست راز شکستن طلسم را پیدا کند.

اما یک بچه راهش را یافت! او که می خواست وارد شهر شود دید نگهبانان شهر همه جانوران اند اما غذایشان باب طبعشان نیست.

فاطمه خانم جلوی سگ علف ریخته بود و پیش قوچ – گوسفند نر- استخوان! جلو فیل ماهی گذاشته بود و جلو ببر یک تکه نان!   برای گرگ دانه گذاشته بود و برای زرافه یک تکه دنبه....

حالا این خبرها را بخوانید:

1-      شرکت های وابسته نیروهای نظامی – البته به احتمال زیاد وابسته به سپاه – بجای پول نفت، پارچه وارد می کنند!

2-      این هم یک گزارش کلی تر از بی بی سی :

3-      سخنان صبحانه خوری وزیر نفت :
" بیژن نام‌دار زنگنه، "وزیر نفت" جمهوری اسلامی، روز دوشنبه (۷ مهر-۲۹ سپتامبر) در یک صبحانه کاری با اعضای "اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران" از فعالیت‌های اقتصادی بزرگ سایر وزارت‌خانه‌ها و بخش‌های دولتی به ویژه در حوزه نفت و گاز به شدت انتقاد کرد و گفت که کار به جایی رسیده که وزارت‌خانه‌های "دفاع" و "رفاه"، پتروشیمی و پالایشگاه دارند و وزارت‌ نفت ندارد.
او با تاکید بر این‌که اگر طرف حساب بخش خصوصی بود، تکلیف مشخص بود، می‌گوید: «این چه وضعی است که ما درست کردیم، هیچ چیز سر جای خودش نیست.»var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-20716781-5']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();