۱۳۹۳ تیر ۴, چهارشنبه

سیاست های ولایی جمعیت ( 2 )


 وضع جوانان مبتکر و سازنده


آقای خامنه ای فرموده اند :

 " کشورِ بدون جمعیت جوان، یعنی کشورِ بدون ابتکار و پیشرفت و هیجان و شور و شوق "
مرکز آمار کشور نشان می دهد که :

سازمان آمار نشان می دهد که % جمعیت جوان کشور چنین است:  


-          سال 1385       15-29 .........مرد 35.2 ...........زن.......35.7=70.9 %

-          سال 1390     15-29 ...........مرد...31.4%     ..   زن...  31.7% = 63.1 % جمعیت کشور است

یعنی در طول 5 سال فقط 7.8% از جمعیت جوانی که توانایی ابتکار و پیشرفت را دارد  کاهش یافته است. اگر توجه کنیم این سن از 15- 29 سال تعیین شده است. و نیز در صد مرد و زن هم تقریبن برابرند.

با وجودی که 63% جمعیت کشور در مرحله توانایی ابتکار و پیشرفت قرار دارند، ببینیم این نیروی عظیم در چه حال است. اگر چه همه بطور حسی حال و وضع این جمعیت بزرگ را بهتر از رهبری دریافته اند، اما اجازه بدهید از زبان آمار رسمی کشور استفاده کنیم:

" ۴۰ میلیون نفر در ایران کار نمی‌کنند!
بخش داخلی الف، 19 اردیبهشت 93
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۴

 ۶.۵ میلیون نفر از جمعیت کشور در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۹۲ بر تعداد افراد غیرفعال کشور افزوده شد و در حال حاضر ۳۹.۵ میلیون نفر از جمعیت کشور نه شاغلند و نه بیکار و با اینکه در سن کار قرار دارند اما در توسعه کشور نقشی ندارند و صرفا مصرف کننده‌ هستند.

به گزارش مهر، بررسی آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمارایران در سال های گذشته نتایج عجیب و در عین حال تامل برانگیزی از وضعیت فعالیت اقتصادی و اشتغال در ایران ارائه می دهد به نحوی که تا پایان سال گذشته (آخرین آمار ارائه شده توسط مرکز آمار ایران) چیزی بیشتر از ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزارنفر از جمعیت کشور اساسا در محاسبات و آمارهای تخصصی وارد نشده اند و به عبارتی نه شاغل هستند و نه بیکار. "


یک تناسب ساده ببندید :

 100% جمعیت 75 میلیون نفر است، 40 میلیون نفر چند درصد جمعیت است؟

جواب : 53%

یعنی از 63% جمعیت جوان کشور 53% ، ابتکارشان، استعدادشان،  شور و شوقشان بر باد رفته است و فقط 10% امکان بکارگیری استعداد، ابتکار و شور وشوقشان وجود دارد!

فکر نکنید این آمار مربوط به  استکبار جهانی، ضد انقلاب ، یا مخالفین حاکمیت ولایت فقیه است.  سایت الف متعلق به آقای احمد توکلی رئیس مطالعات استراتژیک مجلس شورای اسلامی است. ایشان از سینه چاکان ولایت فقیه و از روزگار امام خمینی مسئولیت های مهمی مانند سخن گویی دولت مهندس موسوی داشته  و سال هاست که کرسی نمایندگی مجلس را در اختیار دارد.

این است جامعه و کشوری که توسط سیاست های ولایی درطول سی سال و اندی ساخته شده است.

منظور از سیاست های ولایی، سیاست های شخص آقای خامنه ای، خمینی و یا هر کسی که در این مقام باشد، نیست. منظور از سیاست ولایی، سیاست هایی است که بی توجه به مشکلات و نیازهای واقعی جامعه تدوین و اجرا می شود. سیاست هایی که نمایندگان واقعی مردم در  آن نقشی ندارند. سیاست هایی است که  " مردم را همانند کودکان و دیوانگان  - کتاب ولایت فقیه اقای خمینی – " می پندارد.

در درون این جمعیت 53%  انرژی بر باد رفته،  زنان بخش عمده را تشکیل می دهند. زیرا نه تنها بطور سنتی بیشتر آنان خانه دارند، بلکه سیاست های ولایی می کوشد هر روز حضور آنان را در محیط کسب و کار و جامعه محدودتر کند.
حالا به نتایج این سیاست ها که 53% را از نیروی انسانی کشور را بر باد داده است در بخش تحصیل کردگان با امکانات خوب توجه کنید :

1 -  " سید حسن حسینی، معاون رئیس بنیاد ملی نخبگان ایران روز 20 آوریل گفته بود در طی دو سال گذشته دست کم 40 درصد دانشجویان ممتاز در رشته های علوم طبیعی و مهندسی، کشور را ترک کرده اند. همچنین بر اساس تحقیقی که موسسه علوم ملی در واشنگتن در سال 2012 انجام داده است،  89 درصد دانشجویان ایرانی دکتری پس از اتمام تحصیلاتشان در آمریکا باقی می مانند.


2 -
 "  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آمار خروج نخبگان از کشور را 150 هزار نفر در سال عنوان کرد و گفت: با مهاجرت مغزها سالانه 150 میلیارد دلار به دیگر کشورها کمک می کنیم.

فرجی دانا بر ضرورت فراهم شدن زیر ساخت های مهم به منظور بازگشت نخبگان به کشور تاکید کرد و گفت: در شرایطی که کل بودجه دولتی ما 192 هزار میلیارد تومان و معادل 70 میلیارد دلار است با مهاجرت مغزها 150 میلیارد دلار به دنیا کمک می کنیم

وی به تلاش کشور چین برای بازگشت نخبگان خود از کشور آمریکا به عنوان نمونه ای موفق اشاره کرد و گفت: کشور چین با 1.5 میلیارد نفر جمعیت حرکتی را آغاز کرده که با سه یا چهار برابر کردن پیشنهادهای کاری، نخبگان خود را از آمریکا به چین برمی گرداند اما ما فقط نظاره گر خروج نخبگان از کشور هستیم "جمهوری ولایت فقیه به دلیل سیاست های ولایی ساختار اجتماعی – اقتصادی کشور را چنان ناتوان کرده است که توانا به جذب نیروهای جوان ، تحصیل کرده ، مبتکر و سازنده نیست. در نتیجه  دو برابر بودجه سالانه ی دولتش ، نیروی جوان، مبتکر و پر استعداد را از دست می دهد، آنوقت رهبرش ازی کمی نیروی جوان، مبتکر و سازنده می نالد!

این به نظر عجیب نمی آید؟

فکر نکنیم که فقط تحصیل کردگان جوان و سطح عالی چنین گسترده کشور را ترک می کنند. افرادی با تحصیلات سطح دیپلم و حتا کمتر،  با پذیرش ناملایمات بسیار ، کشورولایت فقیه را ترک می کنند:

  سفیر استرالیا در تهران می‌گوید از اول ژانویه تاکنون۶۵۰۰ نفر از ایران با قایق و بدون ویزا خواستار ورود به استرالیا بوده‌اند. ایرانیان بیش از همه کشورها حتی افغان‌ها مهاجرت غیرقانونی به استرالیا داشته‌اند.

استرالیا از 19 جولای 2013 هر پناهجوی غیرقانونی که به استرالیا بدون اخذ ویزا و با قایق می‌رسد، به هیچ وجه نمی‌تواند وارد استرالیا شود و در این‌باره هیچ راهی وجود ندارد و باید به اردوگاه‌های آماده شده برای پناهجویان در این جزیره منتقل شوند.

از اول ژانویه 2013 تاکنون 17 هزار و دویست و هفتاد و دو نفر مهاجر غیرقانونی به استرالیا با قایق آمده‌اند که در این میان شش هزار و 500 نفر ایرانی هستند. ایرانیان بیشترین مهاجران غیرقانونی به استرالیا هستندو بعد از ایران، افغانستان قرار دارد "


این گفتگو مربوط به مرداد 92 یعنی یک سال پیش است. در طول هفت ماه از اول ژانویه 2013 تا مرداد 92 یعنی جولای 2013 6500 نفر غیر قانونی از ایران فقط به استرالیا فرار کرده اند! حساب کنید به کشورهای همجوار مانند ترکیه چقدر رفته اند.

در کشوری که مردم باید حتا شادی کردنشان هم طبق سلیقه روحانیت و در راس آن ولایت فقیه  باشد، چه انتظاری بهتر از این باید داشت؟  

این هم یک نمونه ی تازه در مورد شادی جوانان فوتبال دوست کشور:

" فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از دستگیری عاملان تهیه و تولید ویدئو کلیپی به نام «گل برای ایران» در این شهر خبر داد و آن را مبتذل خواند.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از ایرنا، این کلیپ از یکی از شبکه های ماهواره ای پخش شده و در باره ی گل زدن ایران در جام جهانی فوتبال است که برخی از صحنه های آن در مناطقی از شاهرود تهیه شده بود.این هم ویدئوی آن:


حالا باید این جوان ها در بازداشتگاه جمهوری ولایت فقیه بمانند تا با وثیقه چند ده – و شاید چند صد - میلیونی از باز داشتگاه بیرون بیایند. فکر می کنید مسیر بعدی آنان کجا باشد؟


می بینیم مشکل جمهوری ولایت، کاهش جمعیت جوان کشور نیست، مشکل جمهوری اسلامی کاهش نیروی مبتکر و سازنده نیست، مشکل این جمهوری و حاکمیت ولایت فقیه در جای دیگری است که در بخش بعدی این تحلیل خواهد آمد. 

۱۳۹۳ خرداد ۱۵, پنجشنبه

احکام قرآن و دستاوردهای دموکراسی
در طول دو سال و اندی گذشته، سلسله نوشته هایی زیر عنوان " احکام قرآن و دستاوردهای دموکراسی " در این وبلاگ منتشر شد.

اکنون متن کامل آن نوشتار بصورت  PDF   در اختیار علاقمندان گذاشته می شود. دانلود آن رایگان است.

 از دریافت نقدهای خوانندگان این متن پیشاپیش سپاسگزارم.


var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-20716781-5']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();