۱۳۸۹ مهر ۸, پنجشنبه

خود کاوی ( 1 )


 

لایحه خانوده و یک پرسش

پرسش از آقایان خاتمی، موسوی و کروبی و بعد از همه ی کسانی که دم از اصلاح طلبی، مردم سالاری ، ایران خانه ی همه ، و دموکراسی می زنند:

این روزها لایحه ی خانواده برای تصویب به مجلس رفته است. زنان نیمی از جمعیت زنده ی کشور را تشکیل می دهند. گروهی از خانم ها با در دست داشتن طوماری به مجلس مراجعه و خواستار لغو قانون چند همسری شده اند. در همین خبر می خوانیم:

خديجه مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، با تائيد اين خبر گفت :

بعد از نشان دادن پنج هزار امضا زنان ايراني به اعضاء كميسيون به آنها يادآوري كردم كه چرا براي توجه به مطالبات جامعه به تحقيق‌ها و پژوهش‌هايي كه با پول مردم ايران انجام شده، دقت نمي‌شود.
نماينده زنان معترض به لايحه حمايت از خانواده به نمايندگان مجلس، كتاب نگرش‌ها و ارزش‌ها كه توسط وزارت ارشاد در سال 82 منتشر شده را نشان داده كه در آن طبق نظرسنجي انجام شده در كل ايران، 86 درصد ايرانيان و 92 درصد زنان ايراني با «چند همسري» مخالف هستند.

او در اين زمينه گفت: بعد از نشان دادن اين كتاب خطاب به نمايندگان گفتم، چرا از هزينه‌هاي مادي و معنوي كه به راحتي در اختيار قانون‌گذاران و تصميم‌گيرندگان وجود دارد استفاده نمي‌كنيد تا قانوني دقيق و جامع تصويب كنيد.
مقدم پس از اين توضيحات به آخرين پژوهش دانشگاه تهران اشاره كرد و گفت: به نمايندگان نشان دادم كه آخرين پژوهش دانشگاهي تهران، «كار» را اولويت «اول» و «ازدواج» را اولويت «ششم» دختران معرفي مي‌كند. با اشاره به اين تحقيق از آنها پرسيدم كه چگونه فكر مي‌كنيد در كشوري كه 64 درصد ورودي دانشگاه‌هاي آن دختران هستند، ازدواج موقت و مجدد جاري و ساري مي‌شود؟

http://www.ilna.ir/sub.aspx?srv=2&sub=4

چرا این آقایان در برابر حقوق مدنی، و انسانی نیمی از جمعیت کشور ساکتند و در سایت ها و وسایل ارتباط جمعی و سخنرانی هایشان سکوت کرده اند و دریغ از یک کلمه.

این سکوت گسترده سیاسی کاران در برابر این لایحه ضد خانواده و گسترش دهنده صیغه و فحشاء – با کلاه شرعی – دودش به چشم همه خواهد رفت بویژه آنها که دم از اصلاح طلبی، مردم سالاری، ایران خانه ی همه، و دموکراسی می زنند.

گویا اصلاح طلبی فقط جابجایی مدیران سیاسی و اقتصادی است، و بهتر شدن موقعیت حقوقی زنان جزو اصلاحات نیست.


مردم سالاری فقط ویژه مردان است و حقوق زنان بخشی از مردم سالاری نیست. گویا زنان در گروه مردم و مردم سالاری قرار نمی گیرند و هیچ کاره اند. اگر کاره ای می بودند، مدعیان مردم سالاری دینی با توجه به آمار داده شده و ستمی که در نظام حقوقی جمهوری اسلامی بر آنان می رود، در برابر قانونی شدن این ستم ساکت نمی نشستند.


ایران خانه ی همه است ، گویا زنان – نیمی از جمعیت این خانه - در این خانه حضور ندارند و حقی هم در داشتن حقوق ندارند. هرچه پیششان انداختند باید بپذیرند. و

دموکراسی نیز ویژه مبارزات سیاسی است. مبارزه مدنی زنان برای جلو گیری از قانونی شدن یک رسم باستانی نمی تواند بخشی از دموکراسی باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

این سکوت مردانه در برابر این لایحه ی ضد زن، تنفر انگیز است.

این متن برای وبسایت آقایان خاتمی، موسوی و کروبی، فرستاده شده است.

۱۳۸۹ مهر ۵, دوشنبه

آن سوی حاکمیت ولایت ( 4 ) : صیغه


 

وقتی آب سر بالا می رود

این روزها، لایحه خانواده آخرین مراحل بررسی خود را طی می کند تا به صحن مجلس برای تصویب برود. نکات مورد توجه در این قانون اجازه ی رسمی چند همسری رسمی به مردان، و اجازه ی قانونی کامجویی جنسی به همه – زن و مرد - از راه " صیغه " است.

مردان از نظر صیغه کردن که هیچ وقت مشکلی نداشته اند، بجز اعتراض همسر رسمی. زنان هم اگر روزی مشکلی فزیولژیک از بابت حامله شدن داشته اند، و می باید بعد از فسخ عقد صیغه سه ماه و ده روز " عده " نگه می دشتند تا معلوم شود حامله شده اند یا نه، امروز به برکت علم پزشکی و تکنولژی ها تازه، این مشکلشان حل شده و با مصرف قرص های ضد حاملگی – اگر درست و طبق دستور پزشک مصرف شوند – بطور صد در صد می توانند از حامله نشدن مصمئن و هر لحظه صیغه شوند. تازه در این صورت می شویم شببه – و نه مانند - کشورهای دیگر که آزادی جنسی وجود دارد ولی با این تفاوت های بسیار مهم:

الف – در آن کشورها رابطه ی بین زن و مرد آشکار است، و در نتیجه یک زن یا یک مرد با پنهان کاری نمی تواند در آن واحد با چند نفر رابطه داشته باشد. اگر چنین چیزی معلوم شود، برای خاطی مشکلات زیادی ایجاد می کند.

ب – این رابطه داوطلبانه است.

پ - هیچ واسطه ای در بین نیست، اما در جمهوری اسلامی :

1 - رابطه های این چنینی پنهانند زیرا یک نهی اجتماعی برای آن وجود دارد حتا صیغه شدن مذموم بوده است . در نتیجه ی این پنهان کاری هر مرد و زنی می تواند در آن واحد روابط متعددی داشته باشد بویژه آقایان که سنت های جامعه به آنها امکانات بسیار گسترده تری داده است.

2 – صیغه امری داوطلبانه – معمولن - برای زنان نبوده و نیست . جبر اقتصادی و نیاز داشتن به یک تامین کننده ی زندگی اولین و مهمترین عاملی بوده که زنان را به صیغه شدن واداشته است.

3 – در امر صیغه یک واسطه وجود دارد؛ کسی که صیغه عقد را جاری کند: یک روحانی مرد. زیرا طبق شرع زنان حق جاری کردن صیغه ی عقد را ندارند.

در این صورت باید به آخوند محله یا مسجد یا روضه خوان یک انعامی بدهید تا یک یادداشت صیغه خدمتتان تقدیم کند. البته همین جا یادآوری کنم که انعام نقدی ویژه ی آقایان است و انعام نقدی یا جنسی از خانم ها قبول می شود. زیرا هیچ خانمی آخوند – و نیز سردفتر اسناد رسمی - نیست و نمی تواند عقد صیغه را برای خانم ها جاری کند تا خانم ها از انعام جنسی به آقایان آخوندها معاف باشند. به این ترتیب این لایحه یک ممر درآمد بسیار عالی برای آقایان روحانی ها درست کرده و این شغل که از قدیم برایشان نان و آبی داشت،حالا رسمیت یافته و به برکت علم پزشکی که خانم ها را از نگهداری " عده " معاف کرده در آمدش صد برابر بهتر از سابق خواهد شد. به این ترتیب این لایحه تا اینجایش نه در حمایت از خانواده، نه در جهت کاهش انحرافات جنسی اجتماعی، بلکه در جهت نگهداری و بزرگ شدن جیب آقایان روحانی ها و سردفتران اسناد رسمی است. خب، مبارکشان باشد.

قسمت اول این لایحه به مردان اجازه چند زنی می دهد. از این جا این قانون مانند سربالا رفتن آب است. در همه جای دنیا وقتی می خواهند لایحه ای را به تصویب قانونی برسانند، بر آمار و ارقامی که وجود چنین لایحه ای را لازم می کند تکیه می کنند. اما این لایحه در کشور ما حتا بر خلاف آمار و ارقامی رسمی است که خود مسئولین منتشر کرده اند.

 

رئیس مجتمع قضائی شماره دو خانواده دی ماه سال 88 در همایشی آمار زنان مطلقه را 6 میلیون نفر اعلام کرد.

به گزارش آخرین نیوز بیش از 6 میلیون زن مطلقه و یک میلیون پیر دختر بالای 35 سال در ایران وجود دارند.

اگر جمعیت زنان را 35 میلیون نفر بگیریم ، یک پنجم = 20% بی شوهر، و حاضرند هر گونه فشار را از جنبه های شخصی، خانوادگی و اجتماعی تحمل کنند، اما تن به ازدواج ندهند. به قول معروف " مرگ یکبار و شیون یکبار " و خود را از دست فشارهای مردسالاری رهانیده اند.

دیروز در جریان بررسی لایحه جنجالی خانواده در مجلس مصباحی مقدم در مبحث ثبت ازدواج موقت عنوان کرده بود که اگر ازدواج موقت ثبت شود  مانع از ازدواج چندین میلیون پیردختر و مطلقه خواهد شد.

در حالی مقدم تعداد پیردختران و مطلقه های کشور را بصورت مبهم و کلی اعلام کرد اما بررسی خبرنگار ما نشان می دهد که بیش از یک میلیون پیر دختر اصلا ازدواج نکرده در ایران زندگی می کنند که از مرز 35 سالگی گذشته اند.با اینحال برخی منابع غیر موثق شنار این افراد را تا سه میلیون نفر تخمین زده اند.

گویا این آقای مصباحی مقدم نمی داند که این لایحه برای پاسداشت و نفوذ بیشتر آقایان روحانیان در بین مردم است نه برای زنانی که قید ازدواج را زده اند.

بررسی آمار های مرکز آمار ایران حاکی از این است که میزان دختران هرگز ازدواج نکرده دارای تحصیلات متوسطه از 26درصد در سال 75 به 42درصد در سال 85 رسیده است. وی تصریح کرد: نگاهی به این آمار نشان می‌دهد که بالا رفتن سطح تحصیلات باعث تجرد در زنان کشور شده است و موجب‌شده تا دختران کمتر به ازدواج تن دهند.

آقایان نمایندگان توجه ندارند که بالارفتن سن ازدواج، نه مربوط به تحصیلات بلکه مربوط به وضع نابسامان اقتصادی و نیز قوانین مردسالارانه ای است که در کشور وجود دارد. یک مرد می تواند به راحتی زنش را طلاق دهد، اما یک زن اگر بخواهد طلاق بگیرد باید هزاران شاهد و مدرک جور کند و تازه مهریه اش را هم ببخشد، دم قاضی را هم ببیند تا بتواند طلاق بگیرد. اگر زنان هم حق طلاق داشتند و می توانستند به راحتی طلاق بگیرند، این آمار تفاوت بسیاری می کرد. نمایندگان عوض این که با تغییر قوانین به زنان حقوق برابر با مردان بدهند تا ازدواج های داوطلبانه زیاد شوند، کاری می کنند تا طلاق ها زیاد شوند.

رئیس مجتمع قضائی شماره دو خانواده دی ماه سال 88 در همایشی که در مرکز همایشهای مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد آمار زنان مطلقه را 6 میلیون نفر اعلام کرد.طبق آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران از سرشماری سال 85، تعداد زنان بدون همسر در اثر فوت 6 برابر تعداد مردان بدون همسر در اثر فوت است

این در حالی است که معاون آمار و اطلاعات شورای فرهنگی‌ - اجتماعی زنان چندی پیش گفت: آمار دختران مجرد بالای 20‌ سال در کشور حدود 3 میلیون و 700 هزار نفر است.

اواخر سال گذشته موسوی مدیر کل دفتر آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی از افزایش ۱۵ درصدی آمار طلاق در کشور خبر داده و عنوان کرده بود که ۹۳ هزار و ۷۶۹ فقره طلاق در سال ۸۸ به وقوع پیوسته است.

http://www.akharinnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=9289&Itemid=36

و حالا معلوم نیست این لایحه با اجازه چند همسری به مردان، و تشویق مردان و زنان به صیغه چگونه در جهت حمایت از خانواده عمل می کند. وضع اقتصادی، اجتماعی و این نوع قوانین آمار فوق را در سال های آینده به چند برابر خواهد رساند.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

آن سوی حاکمیت ولایت ( 3 ) : خودکشی

http://hafezehtarikhi.blogspot.com/2010/09/3.html


 

۱۳۸۹ شهریور ۳۰, سه‌شنبه

دعوت برای آگاهی بیشتر


 

این روزها، روزهای پر مخاطره ای برای مبارزان سیاسی است:

محدود کردن تماس های آقایان موسوی و کروبی، اعتراض گسترده ی شبانه ی " اله اکبر" ی در برابر رژیمی که خود را نشان اله اکبر می داند. عدم پذیرش دانشجو در 12 رشته ی علوم انسانی تا تبدیل آنها به علوم انسانی اسلامی، مسائل گوناگون زندانیان سیاسی، و تحرک های دانشجویی در آغاز سال تحصیلی اگر چه گروه های زیادی را - همچنان - به مبارزه ی سیاسی و افشاگری مشغول کرده، گروه هایی هم به اطلاعرسانی در مورد محیط زیست، وضع کشاورزی، مسئله ی آلودگی و کمبود آب همت ورزیده اند.

اهمیت کار این گروه ها که مسائل زیربنایی را مورد توجه قرار داده اند، کمتر از گروه های سیاسی نیست، هرچند در مبارزه رویاروی با حاکمیت نیستند، اما افشاگری های آنها ماهیت سیستمی را نشان می دهد که اندیشه ای جز حفظ قدرت ندارد؛ آنهم به هر قیمت. تبدیل جنگل ها به دشت ها، دشت ها به بیابان ها، رودخانه ها به معدن سنگ ریزه و ماسه، دریاچه ها به شوره زارها که مهاجرت ساکنان این نواحی را به شهرهای بزرگ باعث شده است. تراکم جمعیت در شهرهای بزرگ - که مردمانش دچار بیکاری آشکار و پنهانند - نتیجه اش افزایش فقر، فحشا، افزایش جرم های گوناگون، گسترش اقتصاد اعتیاد ی – 10 میلیون نفر در کار اعتیادند - زیاد شدن کودکان خیابانی و افزایش گدایان شهری و ... است.

برای آگاهی بیشتر از زحمات این گروه های محیط زیستی، و نیز داشتن یک تصور واقعی تر از حاکمیت جمهوری ولایت فقیه از شما دعوت می کنم این وبلاگ ها را مطالعه کنید.

http://biaban.darvish.info/

بویژه این مقاله را در مورد سد سازی :

http://biaban.darvish.info/archives/6338

و نیز این مقاله را در این سایت:

http://www.iranboom.ir/didehban/zistboom/1087-eslah-modiat-aab.html

۱۳۸۹ شهریور ۲۴, چهارشنبه

بازی تازه ی خامنه ای


 


 

این فیلم را ببینید.

http://www.youtube.com/watch?v=PP7xhK-V_Ic

این گونه می شود که در بدنه جنبش سبز شکاف ایجاد می شود؛ امید بازگشت به قدرت در گروهی از درگاه رانده شده های معتقدین به جمهوری ولایت فقیه. البته فقط امید. مگر نه این است که " انسان با امید زنده است ." ؟

۱۳۸۹ شهریور ۲۳, سه‌شنبه

کودکان کار در جمهوری ولایت ( 2 )


 

64% افزایش در طول سه سال

کودکان کار شامل بچه ها و نوجوان های 7-18 ساله ای است که به دلیل ناداری خانواده مجبور شده اند با ترک تحصیل کار کنند تا زندگی خانواده را بچرخانند. اینان با کودکان خیابانی بسیار متفاوتند. تعداد این کودکان در طول سه سال اخیر 64% افزایش یافته است .

مطابق آمار منتشره از سوی مرکز آمار ایران در سال 85، یک میلیون و ششصد هزار نفر کودکان کار وجود داشته اند و جمعیت کودکان بین 10- 18 سال در آن سال سیزده میلیون و 253 هزار نفر بوده است.

http://www.ayenehrooz.com/?p=3610

یعنی 12% جمعیت کودکان زیر 18 سال از تحصیل محروم و مشغول به کار بوده اند باضافه این که این وسط مورد آزارهای جسمی جنسی و اعتیاد قرار داشته اند؛ به زبانی دیگر از هر هشت کودک، یک نفر برای سیر کردن شکم خود و خانواده اش، از همه ی امکانات کودکی محروم بوده است.

در سال 1388:

گزارش منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می دهد بیش از دو میلیون و 500 هزار کودک کار در کشور وجود دارد که در معرض جدی کودک آزاری جسمی، جنسی و اعتیاد قرار دارند.

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1091898

با یک تناسب ساده معلوم می شود که در طول سه سال 64 در صد به کودکانی که مجبور بکار شده اند، افزوده شده است.

اگر جمعیت کودکان ایران را در سال 88 حدود هفده میلیون نفر بگیریم، حدود 14% از جمعیت کودکان کشور در شرایط بسیار ناگواری زندگی می کنند. به زبانی دیگر یک هفتم – از هر هفت نفر یک نفر - جمعیت کودکان در جمهوری ولایت فقیه از مدرسه محرومند و در معرض جدی کودک آزاری جسمی، جنسی و اعتیاد قرار دارند.

نتیجه 1 :

در طول سه سال، 900 هزار نفر یعنی هر سال 300 هزار نفر از کودکان کشورمان به گروه کودکان کار اضافه شده، و از امکانات کودکی محروم و برای زنده ماندن مجبور به هر کاری شده اند.


رئيس سازمان ثبت احوال كشور مي‌گويد : آمار ولادت در سال گذشته 6. 18 درصد به ازاي هر هزار نفر بوده است

http://fararu.ir/vdchxknk.23n6wdftt2.html

با این حساب در سال 1388 تقریبا حدود یک میلیون و سیصد هزار کودک زاده شده اند.

نتیجه 2 :

در سال 1388، 300 هزار نفر از این بچه ها به کودکان کار تبدیل شده اند؛ یعنی هر سال – فعلن - ¼ متولدین در جمهوری ولایت فقیه از دنیای کودکی محروم می شوند.

و فردا:

این کودکان جدا شده از لطافت ها و رویاهای زندگی کودکانه و مهر خانواده،

این کودکان آشنا شده با یک زندگی خشن و بی رحمانه،

چه خواهند کرد؟

کودکان کار در جمهوری ولایت ( 1 )

نان آوران کوچک

http://hafezehtarikhi.blogspot.com/2010/04/blog-post_30.html

۱۳۸۹ شهریور ۱۹, جمعه

آن سوی حاکمیت ولایت (3 ): خود کشی


خودکشی3دختر در1روز در کانون خودسوزی ایران

18 شهریور 1389 ساعت 10:40

به گفته معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان ايلام معضل خودکشي هم اکنون بعنوان يکي از معضلات مهم استان به شمار مي رود که باید به آن توجه جدی کرد.

به گزارش آخرین نیوز منابع محلی از خودکشی سه نفر در ايلام در يک روز خبر دادند .

این حادثه که در اوایل هفته اتفاق افتاد 3 دختر 17 و 18 ساله اقدام به خودکشی کردند که یک نفر جان خود را از دست داده و دونفر در شرایط وخیم به سر می برند.

بـراساس اطلاعات واصله دو دختر 17 و 18ساله ايواني و ایلامی با ريختن نفت بر روي خودشان و دختر17ساله دره شهري هم با خوردن پودر حشره کش اقدام به خودکشی کردند که اقدام بـه خودکشي کرد کـه دختر مصدوم ایوانی پس از انتقال به بيمارستان جان خود را از دست داد .

گفتنی است استان ایلام بیشترین آمار خودکشی بویژه خودسوزی زنان را در کشور به خود اختصاص داده است. به گفته معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان ايلام معضل خودکشي هم اکنون بعنوان يکي از معضلات مهم استان به شمار مي رود.معاون هماهنگ کننده فرماندهي انتظامي استان ايلام نیز با اشاره به آسيب هاي رواني و اجتماعي شايع در استان اظهار داشت: اين آسيب ها دلايل و ريشه هاي گوناگون فرهنگي ، اقتصادي و ... دارد که بايد پس از شناسايي جهت کنترل و پيشگيري هدف گذاري شوند.حالا سخنان رئیس دادگستری استان ایلام را بخوانید

تحمل مردم در برابر مشکلات حدی داردرئیس کل دادگستری لرستان درجلسه تودیع و معارفه استاندار لرستان طی سخنانی خطاب به وزیر کشور با اشاره به مشکلات عدیده استان گفت : تحمل مردم لرستان در برابر مشکلات و فشارها هم حدی دارد .

در این مراسم که در سالن اجتماعات مرکز علامه طباطبائی خرم آباد برگزار شد دکتر ذبیح اله خدائیان با اشاره به نرخ بسیار بالای بیکاری در استان و قرار گرفتن این استان در رتبه اول بیکاری کشور ، فراهم نبودن زیرساختهای توسعه ، عدم اجرای مصوبه ها و ... از معضلات و مشکلات مبتلا، به لرستان عنوان آتش زیرخاکستر نام برد و خواستار توجه جدی دولت به حل مسائل استان شد .

دکتر خدائیان که سخنانش به کرات با طنین بلند صلوات و احسن انبوه حاضران که بسیاری از آنان بخاطر کمبود صندلی در راهروها ایستاده بودند مورد تائید قرار گرفت با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت ولی عصر(عج) اظهار امیدواری کرد سفر وزیر کشور به لرستان میمون و مبارک باشد و افزود : با توجه به اینکه مسئولیت جناب آقای نجار وزیر کشور تامین امنیت است جهت اطلاع عرض می کنم در استان لرستان عوامل و زمینه های بالقوه ای وجود دارد که همچون آتش زیرخاکستر بوده و درصورت عدم توجه و شعله ور شدن آنها استان را ناامن خواهند کرد .

دکتر خدائیان به ذکر مصادیق عوامل بالقوه ناامنی پرداخت و اضافه کرد : عامل اول بیکاری بسیار بالا در استان است که استحضار دارید لرستان رتبه اول بیکاری را که ریشه در گذشته دارد به دوش می کشد و علاوه بر این ترکیب جمعیت جوان استان خواهان تشکیل خانواده است که این امکان برایشان فراهم نیست و زمینه ارتکاب جرائم اخلاقی – اقتصادی و اجتماعی را فراهم می کند .

رئیس کل دادگستری استان افزود : عامل دوم قرار داشتن لرستان در مسیر ترانزیت مواد مخدر از شرق به غرب است که بلحاظ ورود فراوان مواد مخدر به داخل کشور و سهولت دسترسی مردم به آن ، بیکاری مردم و سودآور بودن قاچاق مواد مخدر خطری جدی در استان است که بایستی به حال آن چاره ای اندیشید .

رئیس کل دادگستری لرستان از وفور اسلحه و مهمات بعنوان یکی دیگر از عوامل بالقوه ناامنی نام برد و گفت بلحاظ همجواری لرستان با استانهای غرب و مرزی و قاچاق فراوان اسلحه و مهمات از مرز ترکیه و عراق که از طریق کردستان و کرمانشاه و ایلام وارد لرستان میشود . سومین عامل تهدید آفرین و خطرناک در استان است .

دکتر خدائیان خاطرنشان ساخت : با وجود همه اینها خوشبختانه استان لرستان یکی از امن ترین استانهای کشور است و جرائم خشنی که در بسیاری از استانهای برخوردار اتفاق می افتد در استان لرستان یا اتفاق نمی افتد و یا انگشت شمار است .

رئیس کل دادگستری لرستان به علت ضریب بسیار بالای امنیت در استان با وجود فاکتورهای یاد شده اشاره کرد و اظهار داشت : علت امنیت بسیار بالا در استان یکی تدین و تعهد مردم نسبت به نظام و ولایت مداری آنان است که با وجود بیکاری فراوان ، صبر و تحمل پیشه می کنند و با در اختیار داشتن اسلحه همیشه به نفع نظام از آن استفاده کرده اند و عامل دوم وحدت و همدلی بین اعضای شورای تامین ، نیروهای اطلاعاتی – امنیتی ، نظامی – انتظامی و قضایی است که در مسایل امنیتی یک صدا و یک دل هستند و اگر کوچکترین ناامنی ایجاد شود همه وارد عمل می شوند .

دکتر خدائیان خطاب به وزیر کشور تصریح کرد : جناب آقای نجار مهمترین عامل وجود امنیت پایدار در کشور و استان تدین مردم و تعهد آنان به نظام است اما واقعیت این است که ظرفیت و آستانه تحمل اشخاص هم حدی دارد ممکن است فشار مشکلات باعث شود که کاسه صبر افراد لبریز شود و آن وقت کاری از دست بنده و حضرتعالی و سایر متولیان ساخته نیست بایستی علاج و پیشگیری واقعه را قبل از وقوع کرد ( صلوات مردم )

رئیس کل دادگستری لرستان گفت : سوال من این است که آیا واقعا استان لرستان با وجود این همه نعمتهای خدادادی ، هوای مناسب ، آب فراوان ، خاک حاصلخیز ، معادن غنی و مهمتر از آن نیروی جوان تحصیلکرده و سخت کوش که در استان وجود دارد آیا چنین استانی استحقاق رتبه اول بیکاری را در کشور دارد ( صلوات مردم و احسن احسن)

دکتر خدائیان با بیان این نکته که همه ما باید به حال لرستان فکر اساسی بکنیم خاطر نشان ساخت : شما استحضار دارید در زمان جنگ تحمیلی خیلی از استانهای درگیر جنگ نبودند و از امکانات و اعتبارات دولتی استفاده کردند و زیرساختهای خود را تکمیل نمودند و به رشد و توسعه رسیدند و استانهای درگیر جنگ نیز با اتمام جنگ از اعتبارات بازسازی استفاده کردند و محرومیتشان جبران شد اما استان لرستان در دوران جنگ نه تنها از این امکانات دولتی محروم بود بلکه آنچه را که داشت بر اثر بمباران و موشک بارانهای پی در پی رژیم صدام از بین رفت و بعد از جنگ و دوران بازسازی هم چیزی به استان اختصاص داده نشد بر این اساس محروم ماند که دلیل عقب نگهداشتگی و محرومیت لرستان اینهاست و لرستانیها مردم تنبلی نیستند .

رئیس کل دادگستری لرستان گفت : لرستان نعمتهای خدادادی فراوانی دارد اما آن نعمتهایی که به دست مسئولان در استان باید ایجاد شود از قوه به فعل نرسیده اند .

رئیس کل دادگستری لرستان اضافه کرد : چون همه مسئولان حضور دارند عرض می کنم اگر می خواهیم استان ما پیشرفته باشد مشکل بیکاری نداشته باشیم جوانان ما به دنبال یافتن کارگری آواره عسلویه ، اصفهان و ...نباشند بایستی همزمان و تواما چند اقدام چه در استان و چه در کشور انجام شود در استان همه مسئولان قضایی ، اجرایی و نمایندگان مجلس وحدت همدلی و همکاری داشته باشیم و از اقدامات مفید همدیگر به جای سنگ اندازی و یا تخریب پشتیبانی کنیم .

دکتر خدائیان با بیان این نکته که وقتی هدف خدمت صادقانه به مردم است دلیلی برای اختلاف وجود ندارد خاطرنشان ساخت : همکاری و تعامل نیروها به مفهوم دخالت و عدم حفظ استقلال کاری یکدیگر نیست . ما درکشور سه قوه مقننه ، قضائیه و مجریه را داریم که هرکدام زیرمجموعه هایی در استان دارند که وظایف و مسئولیتهای هر یک در قانون مشخص شده است و داشتن تعامل به معنای دخالت نیست بعنوان نمونه عرض می کنم سازمان بازرسی کل کشور که وابسته به دستگاه قضایی است حق نظارت بر حسن اجرای قوانین را در کشور دارد و نمایندگان قوه مقننه نیز علاوه بر وظیفه مهم قانونگذاری نظارت بر اجرای امور کشور را هم بعهده دارند که اگر نمایندگان درجایی به سوء جریان و یا ضعفی در اجرای قوانین مواجه شوند می توانند تذکر بدهند که به مفهوم دخالت نیست . اما طبیعی است اگر خارج از وظیفه شان عمل کنند و مثلا از ناحیه دستگاه اجرایی و یا نمایندگان مجلس از قوه قضائیه خواسته شود برخلاف عدل فلانی را محکوم و دیگری را تبرئه کنید و یا از مسئولان اجرایی خواسته شود کسی عزل و دیگری به جای او گمارده شود و مصداق دخالت است .

( فریاد بلند احسن و الله اکبر انبوه جمعیت حاضران) در حالیکه هر یک از ما وظایف مشخصی داریم و بایستی حامی قانون در استان باشیم و اگر همه دست به دست هم بدهیم استان ما عنوان محرومیت را به دنبال خود نخواهد داشت ( تکبیر، احسن و همه خامنه ای رهبر مرگ بر ضد ولایت فقیه)

دکتر خدائیان با عنوان این مطلب که موضوع دیگری که باید در دستگاههای قضایی ، اجرایی و مقننه در دستور کار همه مان باشد شایسته سالاری بر اساس ضوابط به جای روابط است تصریح کرد :کسی که بعنوان مدیر ارشد استان و با مدیر مجموعه استانی با شهرستانی انتخاب می شود باید اختیار داشته باشد و از او پشتیبانی شود که بهترینها را بعنوان مسئول انتخاب کنند چرا که اگر تحت فشار قرار گیرد و افراد شایسته در راس امور قرار نگیرند مطمئن باشید هر چه بودجه و اعتبار تخصیص داده شود کاری از پیش نمی رود و استان همچنان محروم خواهد ماند .

دکتر خدائیان با اشاره به این مطلب که مسئولان استان هرچند هم فعال باشند نیاز به پشتیبانی دولت دارند گفت : ما اطلاع داریم که ریاست محترم جمهوری دستور تشکیل کارگروه توسعه استان را دادند که جلسه ای در استان نیز تشکیل شد و مصوبات بسیار خوبی داشت اما جناب آقای نجار صرف تصویب چند مصوبه که مشکل را حل نمی کند استاندار باید اعتبار و بودجه در اختیارش باشد که کارها را پیش ببرد و زمانی ما می توانیم این محرومیت را از چهره استان بزدائیم که این مصوبات اجرایی شوند به نحوی که پس از تصویب مصوبه ای بودجه مورد نیاز برای اجرای آن به استان تخصیص یابد.

دکتر خدائیات خطاب به وزیر کشور گفت : تقاضای ما این است که به اطلاع ریاست محترم جمهوری برسانید که این مصوبات خوب و امیدوار کننده هر چه سریعتر اجرایی شوند .

رئیس کل دادگستری بعنوان عضو شورای تامین استان گفت : از جانب شورای تامین استاندار پیشین استان قدردانی می کنیم و با خیر مقدم به دکتر ده مرده استاندار جدید استان که خوشبختانه با شناختی که از حوزه های خدمتی ایشان کسب کرده ایم از چهره های برجسته علمی ، دانشگاهی و اجرایی کشور بوده که با کوله باری از تجربیات ارزنده وارد استان شده اند و به اصطلاح مرد علم و عمل و اخلاق است که از طرف دادگستری و شورای قضائیه استان آمادگی هرگونه همکاری با ایشان برای پیشبرد امور استان را اعلام می نمائیم ( صلوات انبوه حاضران )

-------------------------------------------------------------------------------------------
آن سوی حاکمیت ولایت (2) – اعتیاد:۱۳۸۹ شهریور ۱۵, دوشنبه

قضاوت در جمهوری ولایت( 1 )


 

علم قاضی؛ یا آزادی عمل قاضی .

در همه ی جای دنیا، قضاوت بر پایه ی وجود یک مدعی، مدارک و شواهد غیر قابل انکار وی انجام می شود. اما در جمهوری ولایت " علم قاضی " اصلی ترین رکن قضاوت است. فکر نکنید که منظور از علم قاضی مجموعه ی اطلاعاتی است که وی به عنوان مدرک و شاهد در اختیار دارد. مدارک و شواهد غیر قابل انکار ربطی به علم قاضی ندارد!!!!. منظور از علم قاضی، آزادی عمل قاضی برای قضاوت است که نه بر پایه ی مدرک و شاهد، بلکه بر مبنای میل قاضی است.

قاضی تصمیم می گیرد که: من مجرمم؛ خب، من مجرم می شوم.

قاضی بدون مدرک و شاهد تصمیم می گیرد که جرم من چیست؛ نتیجه این که من فلان جرم را انجام داده ام.

حالا قاضی تصمیم می گیرد که چون من فلان جرم را انجام داده ام، بر پایه ی شرع و قوانین، چه محکومیتی شاملم می شود. بنابراین وقتی به دادگستری می روید باید " علم قاضی " یادتان باشد.

برای آشنایی با " علم قاضی " مصاحبه این وکیل دادگستری را ببینید.


http://www.youtube.com/watch?v=iQ9FbFAmS30&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=mazVekWizbw&feature=player_embedded

۱۳۸۹ شهریور ۱۲, جمعه

کهریزک های ولایت ( 7 )


 

هرانا؛ محسن بیک وند از قربانیان شکنجه در زندان به قتل رسید

پنجشنبه 11 شهریور 1389 ساعت 15:36 |

خبرگزاری هرانا - محسن بیک وند، یکی از زندانیان عادی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، سه شنبه شب، مورخ نهم شهریورماه، در زندان به قتل رسید.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، محسن بیک وند که بارها توسط ماموران زندان مورد شکنجه های سخت قرار گرفته بود، در بند 6، سالن 16 زندان رجایی شهر کرج به قتل رسیده است.

محسن بیک وند، اواسط خردادماه سال جاری به سلول انفرادی بند یک زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

گفتنی است زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر معتقدند که دستور قتل این زندانی توسط مسئولین زندان صادر شده است و قتل زندانیان معترض توسط زندانیان دیگر به صورت سازمان یافته و از سوی مسئولین زندان هدایت می شود.

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در خردادماه سال جاری اقدام به پخش فیلمی از شکجه ی این زندانی از درون زندان نموده بود که بر اساس این سند، مسئولان به دلیل شکنجه های سخت هردو پای این زندانی را شکسته، دستانش را به طور موقت از کار انداخته و بدنش را سوزانده بودند.

تصاویر مستند زیر اسنادی است که در خرداد ماه سالجاری از سوی خبرگزاری هرانا منتشر شد که در آن محسن بیک وند و سایر زندانیان از وجود ضرب و شتم و شکنجه و بدرفتاری زندانبانان در زندان  شکایت می کنند.

لینک مستقیم دانلود ویدیو:


http://hra-news21.info/Video/002.mpg

http://www.youtube.com/watch?v=-H6_1CWUtA0

نقل از :

http://www.hra-news.org/1389-01-27-05-27-21/3740-1.html

کهریزک های ولایت ( 6 ):

ttp://hafezehtarikhi.blogspot.com/2010/07/6.html

 
 

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-20716781-5']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();